BİRBİRİNDEN KEYİF ALACAĞINIZ İŞİNİZE YARAYACAK FAYDALI İNTERNET SİTELERİ

tarafından
699
BİRBİRİNDEN KEYİF ALACAĞINIZ İŞİNİZE YARAYACAK FAYDALI İNTERNET SİTELERİ

‘internete ödediğim paranın karşılığını almak istiyorum’ diyenler için, kullanırken büyük keyif alacağınız ve işinize yarayacak faydalı internet siteleri/uygulamalar önereceğim.

1- https://letsenhance.io/?utm_source=webtekno… Eğer düşük çözünürlüklü ve önemli fotoğraflarınız, görselleriniz varsa bu site sayesinde daha net ve yüksek çözünürlüklü hale dönüştürmeniz mümkün. bu mükemmel servisi kullanmak tamamen ücretsiz.

2- https://insta-stories.ru İnstagram’da hikayelere bakarken kendinizi gizlemek mümkün. İnsta story web sitesi sayesinde kendinizi gizleyerek merak ettiğiniz hikayelere bakabilir ve hatta indirebilirsiniz.

3- https://tunefind.com Film veya dizilerde kullanılan müzikleri merak edenler ve indirmek isteyenler için gayet hızlı pratik bir web sitesi.

4- http://labnol.org/reverse sahte fotoğraf kullanan hesaplardan bıktıysanız bu siteye hemen bir fotoğraf yükleyin, size gerçek mi sahte mi olduğunu söylesin.

5- http://tastekid.com Bu siteye daha önce izleyip sevdiğiniz bir filmi yazıyorsunuz ve size yine o tatta bir film buluyor. film severlerin kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir site.

6- http://agoodmovietowatch.com/mood/ ruh halinizi seçiyorsunuz ve size ona göre film öneriyor…

7- http://vernonjohns.org/snuffy1186/mov…… Dünya tarihindeki herhangi bir dönemi seçip o dönemle ilgili yapılmış tüm filmlerin listesine ulaşabildiğiniz bir site. kesinlikle ziyaret ediniz.

8- http://demos.algorithmia.com/colorize-photo… Siyah beyaz fotoğrafları renkli hale getiren bir site. ilginç ve eğlenceli sonuçlar ortaya çıkıyor.

9- http://hemingwayapp.com ingilizce makalelerinizin ve yazılarınızın doğruluğundan şüphe mi ediyorsunuz? hemen makalenizi bu siteye yükleyin, sizin için doğruluğunu test edip anında yanlışlarınızı bulsun.

10- https://tempail.com/tr/ Kendi orjinal e-postanızı girmemek veya bilgilerinizi vermemek istiyorsanız temp mail sitesi bu durumdan sizi kurtarıyor. Bazı oyunlar, web siteleri veya uygulamalara kayıt olmanız için size fake mail adresi veriyor.

11- https://midomi.com Hani durduk yere aklınıza bir şarkının ritmi gelir. Sürekli mırıldanıp durursunuz ama hangi şarkı olduğunu bir türlü hatırlayamazsınız. İşte bu site sizi bu eziyetten kurtarıyor. mırıldanın ve aklınızdan geçen şarkıyı bulun.

12- https://deftpdf.com PDF dosyaları düzenliyorsanız web üzerinde çalışan bu uygulama çok işinize yarayacak. Düzenleme, sayfa silme birleştirme ve birçok başka işlem yapılabiliyor. Yüklediğiniz dosya ile işiniz bitip geri indirdiğinizde 5 saat içinde sunucularından siliniyor

13- https://chrome.google.com/webstore/detail/highlighter/fdfcjfoifbjplmificlkdfneafllkgmn… Web sitelerinde okuduğunuz metnin altını çizmeye yarayan harika bir Chrome eklentisi. Sayfayı tekrar açtığınızda metin yine altı çizdiğiniz şekilde görünmekte. çok işinize yarayacak bir uygulama.

14- https://remove.bg Uygulama yüklemeden fotoğrafların arkaplanını silebilir ve sildiğiniz arkaplana çeşitli ücretsiz manzaralar yerleştirebilirsiniz.

15- http://phrasebank.manchester.ac.uk İngilizce akademik yazım için bu siteyi kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

16- https://tr.forvo.com Her dilde istediğiniz kelimenin doğru telaffuzunu seslendiren bu siteyi yeni bir dil öğrenmek isteyen herkes kesinlikle ziyaret etmeli.

17- http://kitapmetre.com İnternetten kitap almadan önce farklı sitelerdeki fiyatları karşılaştırabileceğiniz bir site. kitap kurtları bu siteyi ziyaret etmeli.

18- http://describingwords.io İngilizce yazı yazanlara faydalı olabilecek, ama onun dışında da eğlenceli bir site. Bir sözcük girdiğinizde size onun en sık hangi kelimeleri tanımlamak için kullanıldığını gösteriyor.

19- https://oxfordowl.co.uk Yeni İngilizce öğrenen ve okumasını ilerletmesini istediğiniz her yaş grubu çocuk için müthiş bir site. Yetişkinler için de faydalı. Kitabı sesli oku bölümü var ve kelimelerin doğru telaffuzunu öğrenebilirsiniz.

20- https://ancientcitiesturkey.com/hakkinda Ülkemizin antik kentlerinin bir harita üzerinde toplanılmış hali. bu kentlere dair mükemmel bilgiler için oldukça yararlı bir site. ziyaret edebilirsiniz.