En İyi Link Kısaltma Servisleri

tarafından
455
En İyi Link Kısaltma Servisleri

İçerikler Tablosu

Uzun ve karmaşık linkler, ilk kez 2002’de kullanıcılara sunulan TinyURL ile kısaltılmaya başladı. İlk kez kullanılmaya başlayan link kısaltma servisleri bu yeniliğin ardından günümüze kadar hem sayıca arttı hem de daha popüler hala geldi. Kısa bir süre öncesine kadar Google’ın da sunduğu link kısaltma hizmeti  son bulunca kullanıcılar alternatif servisler aramaya başladı. Zaman içerisinde link kısaltma servislerinin bazıları kullanıma kapatılsa da hala çok sayıda link kısaltma servisi kullanıcılara hizmet vermektedir. Günümüzde mevcut servisler içerisinden en popüler ve en iyi link kısaltma servisleri

1- Bit.ly

Bit.ly, uzun yıllardır hizmet veren ve link kısaltma hizmeti sunan en popüler servislerden biridir. Kullanışlı arayüzü sayesinde kullanıcılar kısaltmak istediği linki ücretsiz bir şekilde site üzerinden kısaltabilir. Aşağıda yer alan görselde de görüldüğü gibi kısaltmak istediğiniz linki yapıştırarak kolayca kısaltabilirsiniz. Bit.ly ile aynı zamanda URL izleme yapma imkanınız da bulunuyor. Siteye üye olarak linklerinizi kolayca takip edebilir ve kontrol de edebilirsiniz.

2- TinyURL

TinyURL, 2002’de kuruldu ve  ilk link kısaltma servisleri içerisinde yer almıştır. Özellikle sunduğu hızlı hizmet sayesinde günümüzde hala çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Hızlı bir şekilde linklerinizi kısaltırken aynı zamanda herhangi bir üyelik olmadan anonim şekilde hizmetten yararlanmak istiyorsanız TinyURL tam aradığınız hizmet sağlayıcı olacaktır.

3- Polr

Porl, her kullanıcı için özelleştirilmiş açık kaynaklı bir link kısaltıcıdır. Her kullanıcı dilediği biçimde özelleştirerek kullanabilir. Ayrıca hizmeti satın almadan önce arayüzü ve paneli  demo sürümünü kullanarak test edebilirsiniz.

4- Ow.ly

Ow.ly en iyi link kısaltma servisleri içerisinde yer alan bir diğer popüler servistir. Link kısaltma işlemlerinin yanı sıra URL takibi ve sosyal medya hesaplarınız için zamanlama gibi özelliklerden de yararlanmanıza imkan tanımaktadır. Birkaç dakika içerisinde üyeliğinizi oluşturarak kısa sürede servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

5- Is.gd 

Is.gd özellikle bağlantı kısaltma işlemini hızlı bir şekilde yapmak isteyenler için en ideal araç. Is.gd üzerinden kısaltılan linkler kalıcıdır. Ayrıca bu servis sayesinde özelleştirilmiş linklerde oluşturabilirsiniz. Ücretsiz hizmet sunan Is.gd aynı zamanda QR kodu oluşturmanızı da sağlamaktadır. Bu sayede kartvizit veya reklamlarınıza da linkleri yerleştirebilirsiniz.