Hazır Web Tasarım

tarafından
156
Hazır Web Tasarım

İçerikler Tablosu

İnternette yer almak için web tasarım yaptırmak isteyenlerin  tasarım konusunda iki seçeneği bulunur; Ya tamamen isteklerinize özel oluşturulmuş bir tasarım ya da daha önceden profesyonelce oluşturulmuş bir hazır tasarım çalışması. Her iki seçeneğin de avantaj ve dejavantajları bulunur. Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler daha çok hazır tasarımlara yönelirken, startup wprojeleri veya büyük ölçekli firmalar özel tasarımlara yöneldiklerini görülür. Peki hazır tasarım tam olarak nedir, özel  tasarımdan farkı nelerdir ve hangisini tercih etmelisiniz?

Hazır Web Tasarım Nedir?

Hazır web tasarım, web sitelerini oluşturan sayfaların ve modüllerin önceden hazırlanmış halidir. Siteyi oluşturan kişi tasarım için ekstra bir çalışma yapmaz. Sadece sitede yer alan, menü, yazı ve resim gibi içerikler düzenlenir ve yayına hazır hale getirir. Yönetim paneline sahip dinamik web sitelerinde yazılım altyapısı dahi hazırdır. Böylece site çok kısa süreler içerinde hazır hale getirir. Böylece zamandan kazanılan tasarruf web tasarımın maliyetlerine de yansır. 

Hazır Web Tasarımın Ajantajları

  • Kısa sürede hazırlanır.
  • Ekonomiktir.
  • Slider, carousel, lightbox, resim galerisi, font, buton ve çok daha fazla tasarım ve modüller kullanıma hazırdır.
  • Chrome, Firefox, Opera, Yandex gibi modern tarayıcıların bir çoğuna uygundur.
  • Özel tasarımlara kıyasla çok daha az hata içerir.

Hazır Web Tasarım Fiyatları

Hazır web tasarım fiyatları 200 TL’den başlar ve 1000 TL’ye kadar çıkar. Ancak sadece hazır web tasarım (template) satın alarak statik bir web sitesine sahip olursunuz, Siteyi dinamik hale getirmek, yani yönetim paneline sahip olmak için içerik yönetim sistemine ihtiyacınız olacaktır. İçerik yönetim sistemleri ARGİŞ BİLİŞİM‘ in geliştirdiği özel olarak geliştirilebilir veya WordPress, Joomla gibi açık kaynak ücretsiz yazılımlar da olabilir.

Hazır web tasarımların fiyatlarına değinmişken, bir web sitesini yayına almak için gereken araçlara kısa değinelim. Web sitesinin tasarımı, siteyi oluşturan parçalardan sadece biridir. İçerik yönerim sistemi (yönetim paneli), alan adı, web hosting, ssl sertifikası gibi maliyet kalemleri bulunur.