Türkiye’de En Çok Satılan Araba Markaları

tarafından
215
Türkiye’de En Çok Satılan Araba Markaları

İçerikler Tablosu

Günümüzde bir ulaşım aracı olmaktan daha çok bir hobi, bir keyif haline dönüşen otomobiller, artık hızları yerine yepyeni özellikleri, gelişen teknolojileri ve konforu ile ön plana çıkmaya başladı. Türkiye’de en çok satılan otomobil modellerini sizler için listeledik.

Türkiye en çok satılan arabalar şu şekilde:

  1. Fiat Linea
  2. Renault Fluence
  3. Toyota Corolla
  4. Renault Clio
  5. Volkswagen Polo
  6. Renault Symbol
  7. Volkswagen Jetta
  8. Volkswagen Passat
  9. Hyundai i20
  10. Ford Focus

1. Fiat Linea

Tabiri caizse “yakıtı koklayan” Fiat Linea, yüksek performansı ve motor gücüyle ön plana çıkan bir araç. Aile otomobili olarak değerlendirilen araç Türkiye’de en çok satılan araba modelleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Satış adedi: 23.000

2. Renault Fluence

Avrupa’da en çok tercih edilen araba modelleri arasında ilk sıralarda yer alan Renault Fluence, Türkiye’de de en çok satılan otomobil modelleri arasında yer alıyor. Yakıt performansı ile ön plana çıkan araç, geniş iç hacmi ile de ailelerin tercih ettiği bir araba modeli olarak görülüyor.

Satış adedi: 22.000

3. Toyota Corolla

Japonya’nın ürettiği Toyota marka araçlar yıllardır her ülkenin gözdesi konumunda olmayı başarıyor. Toyota Corolla ise yakıt performansı, motor gücü ve dayanıklılığı ile Türkiye’de en çok tercih edilen otomobiller arasında yer alıyor.

Satış adedi: 18.000

4. Renault Clio

Türkiye’de birçok modeli bulunan Renault, Clio modeli ile de ülkemizin gözdesi durumunda. Harika bir motor gücü ve yüksek performansı ile tercih edilen Renault Clio, yakıt performansı ile de oldukça avantajlı bir araç olarak gösteriliyor. Tam bir fiyat-performans ürünü olan Renault Clio, Türkiye’de en çok satılan otomobil modelleri arasında yerini alıyor.

Satış adedi: 15.000

5. Volkswagen Polo

Diğer rakiplerine göre daha küçük bir iç hacme sahip olan Volkswagen Polo, daha çok gençlere hitap eden bir araç olarak karşımıza geliyor. Yüksek motor gücü ve şık görünümü ile rakiplerinin arasında parlayan Polo, Türkiye’de en çok satılan otomobil modelleri arasında yerini alıyor.

Satış adedi: 14.000

6. Renault Symbol

Yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimi ile sıkça tercih edilen bir araç olan Renault Symbol, daha çok ticari kullanım için satın alınıyor.

Satış adedi: 13.000

7. Volkswagen Jetta

Premium hissiyatını rakiplere göre en çok yansıtan Volkswagen Passat, Türkiye’de en çok satılan arabalar arasında yerini alıyor. Yüksek motor performansının yanı sıra teknolojik donanımları ile ön plana çıkan araç, Avrupa ve Amerika pazarında da sıklıkla tercih edilen araçlardan biri.

Satış adedi: 11.000

8.Volkwagen Passat

Jetta ile aynı lüksleri sunan Passat modeli, yüksek motor gücü, lüks yapısı ve geniş iç hacmi ile Türkiye’de en çok tercih edilen araba modelleri arasında yerini alıyor. Harika bir sürüş deneyimi vadeden Alman merkezleri araç, günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte oldukça donanımlı paketleri ile karşımıza çıkıyor.

Satış adedi: 11.000

9.Hyundai i20

Listedeki rakiplerine nazaran çok daha küçük bir iç hacim sunan Hyundai i20, düşük yakıt tüketimi, motor gücü ve kendine has tasarımı ile diğer araçlardan kendini ayırıyor. Türkiye pazarından en çok satılan araçların başında gelen Hyundai i20, dayanıklı yapısı ile de dikkat çekiyor.

Satış adedi: 10.000

10.Ford Focus

Türkiye’de en çok satılan araba modelleri arasında bulunan Ford Focus, yüksek performansı, geniş iç hacmi ve düşük yakıt tüketimi her yaştan insanın tercih ettiği bir otomobil. Avrupa pazarında da büyük oranda satış grafiği yakalayan Ford Focus, son yıllarda sadece Türkiye pazarında geniş bir kullanıcı kitlesine sahip.

Satış adedi: 10.000