WhatsApp, Discord benzeri bir özellik sunacak!

tarafından
152
WhatsApp, Discord benzeri bir özellik sunacak!

WhatsApp grup sohbetleri yakında Discord sunucularının benzeri bir özellik alacak. WABetaInfo ve The Verge’den gelen raporlara göre, WhatsApp, yöneticilerin grup sohbetlerini daha büyük bir çatı altında birleştirmesine olanak tanıyan bir Topluluklar özelliği geliştiriyor.

Tüm sohbetler, uçtan uca şifreleme ile korunacak. Yöneticiler, kişileri manuel olarak veya bir davet bağlantısı paylaşarak topluluğa katılmaya davet edebilecek. Özellikle ilgili ayrıntılar henüz yayınlanmadı ancak bilinenler arasında yöneticilerin belirli bir topluluğu yönetmek için gerekli araçlara da sahip olacakları da var.

WhatsApp, Discord benzeri bir özellik sunacak!

WABetaInfo, Topluluklar özelliğinin, ne zaman geleceğini bildirmedi. Ancak özelliğin Android ve iOS için gelecekteki bir WhatsApp beta sürümünde görünmesi bekleniyor. Tabi bunun gibi özelliklerin gelişi şirket tarafından duyurulmadığı sürece garanti olarak görülmez.

Topluluklar özelliği uzun süredir gündemde. Tabi ki özelliğin gelmesi kullanıcılar için Discord’un yerini alamayacaktır. Ancak yine de, hayran grupları ve birden fazla sohbeti birbirine bağlamak isteyen kullanıcılar için benzer bir rolü yerine getirebilir.

WhatsApp son dönemlerde birbirinden farklı güncellemeler sunuyor. Şirket bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Çoklu Cihaz Desteğini de tüm kullanıcılara sundu. Artık telefonunuzda internet olması zorunlu olmadan bilgisayarınız üzerinden WhatsApp Web kullanabileceksiniz. Topluluklar özelliği ise farklı kaynaklarda görünmeye başladığına göre yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak şirketten bir açıklama gelmediği sürece kesin bir şey demek zor.