Ziraat Bankası Mobil Temassız Ödeme

tarafından
407
Ziraat Bankası Mobil Temassız Ödeme

İçerikler Tablosu

Cep telefonu ile temassız ödeme Bankkart’ta!

Mobil Temassız Ödeme özelliğini telefonunuzda aktive edin, hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarın.

Genel Bilgiler

Bankkart Mobil uygulamasında bulunan Mobil Temassız Ödeme özelliği ile dilediğiniz kredi kartınız için (ek kartlar hariç), telefonunuzu temassız özellikli POS cihazlarına yaklaştırarak 250 TL altı için şifresiz, 250 TL üstü için şifre girerek, hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Kartınıza Mobil Temassız Ödeme özelliğini tanımlamak için;

  • Mobil temassız ödeme özelliği sadece Android işletim sistemine sahip (versiyon 5.0 ve üzeri sürümlü) NFC özelliği bulunan akıllı telefonlarda çalışabilmektedir. Cihazınızın NFC özelliğini ayarlar sekmesinden NFC menüsü aracılığı ile aktive edebilirsiniz.
  • Eğer telefonunuzda başka bir ödeme uygulaması mevcut ise, ayarlar menüsünden varsayılan ödeme uygulaması olarak Bankkart Mobil seçilmelidir.
  • Bankkart Mobil üzerinden Ödemeler>Mobil Temassız Ödemeler menüsü seçilmelidir. Açılan menüde özelliğin aktifleştirilmesi için uygun kartlarınız listelenecektir. Dilediğiniz kredi kartınız için özelliği aktive edebilirsiniz. Yine bu menü aracılığı ile özelliği kapatıp dilediğiniz zaman tekrar aktive edebilirsiniz.

Telefonunuz ile ödeme yaparken;

  • Cihazı ekran kilidi açık bir şekilde POS cihazına yaklaştırmanız yeterlidir. Telefonunuzun özelliğine ve arka planda çalışan uygulama sayısına göre işlem süreleri uzayıp kısalabileceğinden dolayı POS ve telefon ekranı üzerinde işlemin başladığını görene kadar telefonunuzu POS cihazına yakın mesafede tutmaya devam edin. İşlem başladıktan sonra telefonunuzun artık çekebilirsiniz.
  • 250 TL üstü işlemler için POS terminali sizden şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifreniz Mobil Temassız Ödeme özelliği tanımladığınız kartınızın şifresidir.
  • Mobil Temassız Ödeme işlemlerinde güvenliğiniz için arka planda size özel dijital bir kart üretilir. Ödeme bittikten sonra POS cihazından çıkan slipte (işlem fişi) bu dijital kartın numarası görünür.