WordPress Tema İsmi Nasıl Öğrenilir? İstediğiniz Temanın İsmini Bulun!

tarafından
229
WordPress Tema İsmi Nasıl Öğrenilir? İstediğiniz Temanın İsmini Bulun!

İçerikler Tablosu

WordPress altyapısına sahip sitelerin %99.99’u themeforest gibi platformlarda satışa sunulan hazır wordpress temalarını kullanır. Bunlardan bazıları sizin göz zevkinize uymazken, bazıları ise tam size göre bir temadır. Bu makalemizde tüm detayları ile birlikte wordpress tema ismi nasıl öğrenilir? Bunu anlatacağız.

İstediğiniz temanın ismini öğrenmek için bir kaç farklı yöntem izleyebilirsiniz. Bunların hepsi de oldukça basit ve anlaşılması kolay yöntemlerden oluşur. Bu nedenle neredeyse %100 oranında istediğiniz temanın ismini bulabilirsiniz. O halde merak ettiğiniz temanın ismi neymiş hemen bakalım!

WordPress Tema Tespit Etme Sitesi

Büyük oranda başarı ile online wordpress tema ismi bulma sitesi mevcut. Bu siteyi kullanarak muhtemelen istediğiniz temanın ismini bulabilirsiniz. Muhtemelen diyorum çünkü çok ufak bir pay da olsa tema ismini bulamama gibi bir durum söz konusu olabilir. Ancak bu siteye ait bir problem değildir. Site admini tema dizinini ve ilgili kodları değiştirmiş olabilir. Bu nedenle çıkan sonuçların sizi yanıltmadığından emin olmak için tema ismini aratmalısınız. https://whatwpthemeisthat.com/  Bu bağlantıyı kullanarak beğendiğiniz sitenin ismini girip tema ismini öğrenebilirsiniz.

WordPress istediğiniz temanın ismini bulmak isterseniz diğer bir yöntem bu kadar kolay olmayabilir. Her ne kadar şansları aynı gibi gözükse de manuel olarak wordpress tema ismini öğrenmek bazen daha doğru sonuçlar çıkartabilmektedir. Manuel olarak site teması öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

WordPress Manuel Tema İsmi Öğrenme

WordPress manuel tema ismini öğrenmek için yapmanız gereken tek şey o temayı kullanan herhangi bir site bulmaktır. Daha sonrasında kaynak kodları içerisinde yer alan bir kaç dosya uzantısı ile tema ismini bulabilirsiniz. İşte istediğiniz tema ismini bulmak için bir kaç ipucu.

  1. İstediğiniz Siteye Girin
  2. Sağ Tıklayarak Sayfa Kaynağını Görüntüle yapın.
  3. CTRL+F kombinasyonlarını uygulayarak tarayıcıdaki Bul özelliğini aktif edin
  4. /themes yazısını bulma aracına yazın.

Örnek olarak bulunan sonuçlar içerisinde site ismi sonrasında /wp-content/themes/voice gibi bir sonuçla karşılaşırsanız buradaki voice o temanın ismi olmaktadır. Bunun doğruluğunu test etmek için tema ismi ile birlikte örneğin “Voice WordPress Theme” yazarak temanın demosunu tema yapımcısının sitesinden ya da satış yaptığı platformlardan test edebilirsiniz.